
Pėsčiųjų tunelis Birštono g. Kaune
Užsakovas
Vieta
Metai
Projekto tipas
Autoriai
Kauno miesto savivaldybė
Kauno miestas
2022 - statybos leidimas
Architektūrinis projektas
Mindaugas Gaigalas, Simona Gaigalaitė, Gabrielė Grigaitė
Pėsčiųjų tunelio, esančio Karaliaus Mindaugo pr. ir Birštono g. sankirtoje, bei jo prieigų rekonstravimo projektas Kauno mieste yra svarbus siekiant gerinti Kauno senamiesčio dalies infrastruktūrą ir aplinką bei užtikrinti saugų ir patogų pėsčiųjų judėjimą. Šis projektas apima esamų konstrukcijų ir erdvių rekonstrukciją bei jų modernizaciją, įskaitant naujus konstrukcinius sprendimus, apšvietimą, apdailą, siekiant sukurti erdvesnę ir funkcionalią viešąją erdvę ties Nemuno upės krantine.
Projekto sprendiniai
Tunelio pagrindinė funkcija judriame Karaliaus Mindaugo prospekte ir Birštono gatvėje yra užtikrinti nepertraukiamą transporto judėjimą ir saugų pėsčiųjų perėjimą į kitą gatvės pusę. Tam numatomi pandusai ir keltuvai, taip pat projektu rekonstruojama tunelio danga ir betoninės konstrukcijos, atnaujinama apdaila, laiptų prieigose ir ties pandusais įrengiami turėklai su integruotu apšvietimu, tunelio apšvietimas numatomas atsižvelgiant į vandalinių veiksmų situacijas. Siūlomas dekoratyvinis apšvietimas šviestuvais, atspariais vandeniui. Prisitaikant prie esamos situacijos bei pagrindinių senamiesčio architektūrinių dominančių numatoma analogiško atspalvio spalvų paletė: parenkamos šviesaus betono spalvos, raudonumą turintys medinių suoliukų atspalviai. Projektuojama laiptų, pandusų ir sienų konstrukcija - betoninė su šiurkštintomis dangomis. Krantinės ir sienų apdaila - dekoratyvinis betonas, atsparus drėgmei.

Esama situacija
Esama teritorijos situacija patenkinama. Sanitarinės ir ekologinės pusės situacija gera, nėra susikaupusių šiukšlių ar aplinkai kenksmingų medžiagų, tunelis prižiūrimas. Tačiau nesaugūs Birštono g. laiptai ir požeminis tunelis link krantinės kelia pavojų praeivių saugumui. Laiptai nusidevėję, pažeistos konstrukcijos, nėra tinkamų turėklų. Požeminis tunelis neturi tinkamo apšvietimo, nuorodų dėl išėjimų krypčių. Betoninės dangos taip pat yra nusidėvėjusios ir netolygios, pastebimi netikslūs dangų suvedimai, daug aukščių perkritimų, o sienų apdaila vietomis ištrupėjusi, su įtrūkimais ir kitais pažeidimais. Taip pat teritorijoje nėra saugaus ir funkcionalaus žmonių su negalia patekimo iki požeminės perėjos bei krantinės. Neužtikrinti ir apšvietimo sprendiniai. Analizės metu nustatyta, jog reikalinga pėsčiųjų tunelio rekonstrukcija, nauji konstrukciniai sprendiniai, apdailos atnaujinimas, užtikrinamos patogesnės ir saugesnės žmonių su negalia judėjimo galimybės bei krantinės dalies sutvarkymas sukuriant viešąją erdvę poilsiui, renginiams ir kt.

